Znajdź

Biblioteczka

Liturgia na dziś

zeslanie ducha swietegoPięćdziesiątnica, gr. pentēkostḗ, zw. Zielonymi Świątkami, chrześcijańskie święto obchodzone na pamiątkę Zesłania Ducha Świętego na apostołów w 50. dniu po Wielkanocy; obchodzone od IV w. początkowo przez cały tydzień, później stopniowo skracane, aż do 2 dni współcześnie (w Kościele katol. drugi dzień Pięćdziesiątnicy obchodzi się jako święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła); w Polsce święto jest połączone ze zwyczajem zdobienia ołtarzy i domów zielenią (tatarakiem); w krajach anglosaskich podczas Pięćdziesiątnicy nowo ochrzczeni ubierali się na biało (stąd nazwa Whitsunday ‘Biała Niedziela’); w obrządku bizant. obchodzi się Pięćdziesiątnicę przez 2 kolejne dni: w niedzielę jako dopełnienie objawienia Trójcy Świętej, a w poniedziałek jako Zesłanie Ducha Świętego na apostołów.

Hosting zapewnia KYLOS

Oferta współpracy

Jeżeli dla SIEBIE, TWOJEJ FIRMY, FUNDACJI, STOWARZYSZENIA, PARAFII:
- potrzebujesz strony internetowej albo profilu w social mediach;
- brak Ci czasu na systematyczne prowadzenie swojej strony, profilu w mediach społecznościowych;
- potrzebujesz grafiki, banera, nagłówka, loga;
- masz pomysł i nie wiesz jak go zrealizować?
Zadzwoń! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Od ręki adres strony w formacie: mojastrona.2ka.pl, mojastrona.parafia.xyz, mojapielgrzymka.pielgrzymujemy.pl, moja.pielgrzymka.xyz.

Kontakt: 663 774 778

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.