Znajdź

Biblioteczka

Liturgia na dziś

Kolory szat, noszonych przez kapłana w czasie liturgii, zmieniają się wielokrotnie w ciągu roku. Kolory, które widzimy, to:
* biel – ornaty białe są przywdziewane przez kapłana na msze okresu wielkanocnego i Narodzenia Pańskiego, we wszystkie święta Jezusa Chrystusa – z wyjątkiem tych dotyczących Jego męki – oraz w dni świętych, którzy nie byli męczennikami. Białe są także ornaty maryjne;
* zieleń – noszona w okresie zwykłym;
* czerwień – w niedzielę Palmową, Wielki Piątek i podczas mszy nawiązujących do Ducha Świętego;
* fiolet – to kolor pokuty i oczekiwania. Ornaty fioletowe kapłan zakłada więc w okresie adwentu i wielkiego postu, ale także na msze za zmarłych;
* różowy - przewidziany jest na niedziele Gaudete (III Adwentu) i Laetare (IV wielkiego postu), jako rozjaśniony fiolet symbolizuje radość w okresie pokuty i oczekiwania. (Obie nazwy łacińskie dotyczą radości).
* czerń – rzadko stosowana, przeważnie w czasie mszy pogrzebowych i tych w intencji osób zmarłych.

Hosting zapewnia KYLOS

Oferta współpracy

Jeżeli dla SIEBIE, TWOJEJ FIRMY, FUNDACJI, STOWARZYSZENIA, PARAFII:
- potrzebujesz strony internetowej albo profilu w social mediach;
- brak Ci czasu na systematyczne prowadzenie swojej strony, profilu w mediach społecznościowych;
- potrzebujesz grafiki, banera, nagłówka, loga;
- masz pomysł i nie wiesz jak go zrealizować?
Zadzwoń! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie!

Od ręki adres strony w formacie: mojastrona.2ka.pl, mojastrona.parafia.xyz, mojapielgrzymka.pielgrzymujemy.pl, moja.pielgrzymka.xyz.

Kontakt: 663 774 778

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.